Blog

Dlaczego serwer VPS jest najlepszy dla rozwijających się stron?

Twoja strona internetowa odniosła duży sukces. Codziennie odwiedza ją tysiące osób, a Twoja sprzedaż stale rośnie. W związku z tym planujesz rozbudować witrynę, dodać nowe funkcje i uruchomić nową kampanię marketingową, co pociągnie za sobą jeszcze większy ruch. Ale pojawia się problem. Twój pakiet hostingowy nie jest w stanie sprostać temu zadaniu.
Na szczęście istnieje rozwiązanie. Istnieje bowiem alternatywa hostingu współdzielonego i dedykowanego, zwane VPS (wirtualny serwer prywatny). W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego hosting VPS jest idealnym rozwiązaniem dla stron internetowych, które przerosły hosting współdzielony.

Co to jest VPS?

VPS to serwer wirtualny składający się z kilku tworzonych na jednym serwerze fizycznym. To trochę jak hosting współdzielony, ponieważ wynajmujesz tylko część fizycznego serwera dla siebie, co utrzymuje koszty na niskim poziomie. Jednak ilość miejsca i zasobów obliczeniowych, które otrzymujesz, jest znacznie większa niż w przypadku hostingu współdzielonego.
Dodatkowo każdy VPS jest całkowicie niezależny od innych kont na serwerze fizycznym. Każdy z nich ma własny system operacyjny, co daje użytkownikom swobodę uruchamiania dowolnych zgodnych aplikacji, które wybiorą. Oznacza to również, że na wydajność nie mają wpływu działania innych użytkowników korzystających z fizycznego serwera. W tym sensie VPS działa jak mini serwer dedykowany.

A dlaczego VPS jest idealnym rozwiązaniem dla rozwijających się witryn internetowych?

  • Opłacalność. Wraz z rozwojem biznesu rosną również wydatki. Gdy Twoja strona internetowa się rozwija, musisz mieć pewność, że wszystkie wydatki są opłacalne. Jeśli zainwestujesz we współdzielony hosting i planujesz rozwijać się w przyszłości, wpłynie to zarówno na wygodę użytkownika, jak i budżet. VPS zapewnia pośrednie rozwiązanie między hostingiem współdzielonym a dedykowanym, zarówno pod względem pojemności, jak i kosztów. Gdybyś przewoził meble i nie mógł zmieścić ich w swoim małym samochodzie, nie wynająłbyś wielkiej ciężarówki, ale wybrał coś bardziej odpowiedniego. To właśnie oferuje VPS.
  • Pełna kontrola. VPS może być zarządzany niezależnie od innego konta hostingowego VPS, które współdzieli te same serwery fizyczne. Jesteś właścicielem całego systemu operacyjnego, w tym wszystkich plików i innych zasobów. To świetna okazja dla programistów, aby uczyć się i testować swój kod. Konfiguracja hostingu współdzielonego jest ustalana przez hosta.
  • Lepsza dostępność. Dostępność jest kluczowym czynnikiem w prowadzeniu udanej strony internetowej. Chociaż witryna jest hostowana na serwerze fizycznym, sam VPS jest wirtualny. Oznacza to, że nie ma żadnych własnych elementów fizycznych. Jeśli serwer fizyczny, na którym hostowana jest Twoja witryna, ulegnie awarii, VPS może zostać natychmiast ponownie uruchomiony na innym serwerze fizycznym. Oznacza to, że wszystkie Twoje aplikacje pozostaną online i nie pojawią się przestoje.
  • Możesz korzystać z wielu VPS. Jako alternatywa dla serwera dedykowanego, VPS umożliwia rozwijającym się firmom korzystanie z wielu VPS do uruchamiania różnych aplikacji. Tak więc, na przykład, chcąc uruchomić całkowicie oddzielny serwer deweloperski lub mieć dwa VPS z różnymi konfiguracjami dla różnych aplikacji, możesz to zrobić. Możesz uruchomić swoją witrynę z jednego, a aplikacje operacyjne z drugiego. Wykonanie tego przy użyciu wielu serwerów dedykowanych byłoby znacznie droższe, zwłaszcza jeśli odbywałoby się to we własnym zakresie.
  • Większe bezpieczeństwo. VPS jest znacznie bezpieczniejszy niż hosting współdzielony, więc rozwijające się firmy mogą mieć pewność, że ich witryna i dane są znacznie mniej narażone na hakowanie lub wirusy. Spowodowane to jest tym, że aplikacje i dane przechowywane na serwerze VPS są całkowicie oddzielone od aplikacji i danych innych użytkowników. Twój host powinien dodatkowo zapewniać szereg środków bezpieczeństwa, w tym aktualizacje i poprawki systemu operacyjnego, zapory, monitorowanie włamań i zdalne tworzenie kopii zapasowych.

W przypadku rozwijających się witryn internetowych VPS oferuje wysoką wydajność w przystępnych cenach. Dostajesz całą moc mini serwera dedykowanego przy minimalnym koszcie. Zapewnia znacznie więcej miejsca na przechowywanie, pamięć i moc obliczeniową niż hosting współdzielony, jest bezpieczniejszy, łatwiejszy do uaktualnienia i zarządzany za Ciebie.