Blog

Artykuły na blogu to źródło wiedzy na temat najnowszych trendów w hostingu. Odkryjmy razem, jak wykorzystać technologię, aby zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo Twojej strony.

Dlaczego VPS jest najlepszy dla rozwijających się stron?

Twoja strona internetowa odniosła duży sukces. Codziennie odwiedza ją tysiące osób, a Twoja sprzedaż stale rośnie. W związku z tym planujesz rozbudować witrynę, dodać nowe funkcje i uruchomić nową kampanię marketingową, co pociągnie za sobą jeszcze większy ruch. Ale pojawia się problem. Twój pakiet hostingowy nie jest w stanie sprostać temu zadaniu.

Na szczęście istnieje rozwiązanie. Istnieje bowiem alternatywa hostingu współdzielonego i dedykowanego, zwane VPS (wirtualny serwer prywatny).

W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego hosting VPS jest idealnym rozwiązaniem dla stron internetowych, który nie wystarcza już hosting współdzielony.

Co to jest VPS?

VPS to serwer wirtualny składający się z kilku tworzonych na jednym serwerze fizycznym. To trochę jak hosting współdzielony, ponieważ wynajmujesz tylko część fizycznego serwera dla siebie, co utrzymuje koszty na niskim poziomie. Jednak ilość miejsca i zasobów obliczeniowych, które otrzymujesz, jest znacznie większa niż w przypadku hostingu współdzielonego.
Dodatkowo jest on całkowicie niezależny od innych kont na serwerze fizycznym. Każdy z nich ma własny system operacyjny, co daje użytkownikom swobodę uruchamiania dowolnych zgodnych aplikacji, które wybiorą. Oznacza to również, że na wydajność nie mają wpływu działania innych użytkowników korzystających z fizycznego serwera. W tym sensie VPS działa jak mini serwer dedykowany.

A dlaczego VPS jest idealnym rozwiązaniem dla rozwijających się witryn internetowych?

  • Opłacalność. Wraz z rozwojem biznesu rosną również wydatki. Gdy Twoja strona internetowa się rozwija, musisz mieć pewność, że wszystkie wydatki są opłacalne. Jeśli zainwestujesz we współdzielony hosting i planujesz rozwijać się w przyszłości, wpłynie to zarówno na wygodę użytkownika, jak i budżet. VPS zapewnia pośrednie rozwiązanie między hostingiem współdzielonym a dedykowanym, zarówno pod względem pojemności, jak i kosztów. Gdybyś przewoził meble i nie mógł zmieścić ich w swoim małym samochodzie, nie wynająłbyś wielkiej ciężarówki, ale wybrał coś bardziej odpowiedniego.
  • Pełna kontrola. VPS może być zarządzany niezależnie od innego konta hostingowego, współdzielącego te same serwery fizyczne. Jesteś właścicielem całego systemu operacyjnego, w tym wszystkich plików i innych zasobów. To świetna okazja dla programistów, aby uczyć się i testować swój kod. Konfigurację hostingu współdzielonego ustala host.
  • Lepsza dostępność. Dostępność jest kluczowym czynnikiem w prowadzeniu udanej strony internetowej. Chociaż witryna jest hostowana na serwerze fizycznym, sam VPS jest wirtualny. Oznacza to, że nie ma żadnych własnych elementów fizycznych. Jeśli serwer fizyczny, na którym hostowana jest Twoja witryna, ulegnie awarii, VPS może zostać natychmiast ponownie uruchomiony na innym serwerze fizycznym. Oznacza to, że wszystkie Twoje aplikacje pozostaną online i nie pojawią się przestoje.
  • Możesz korzystać z wielu VPS. Jako alternatywa dla serwera dedykowanego, umożliwia rozwijającym się firmom korzystanie z wielu VPS do uruchamiania różnych aplikacji. Tak więc, na przykład, chcąc uruchomić całkowicie oddzielny serwer deweloperski lub mieć dwa prywatne serwery z różnymi konfiguracjami dla różnych aplikacji, możesz to zrobić. Możesz uruchomić swoją witrynę z jednego, a aplikacje operacyjne z drugiego. Wykonanie tego przy użyciu wielu serwerów dedykowanych byłoby znacznie droższe, zwłaszcza jeśli odbywałoby się to we własnym zakresie.
  • Większe bezpieczeństwo. VPS jest znacznie bezpieczniejszy niż hosting współdzielony. Dzięki temu witryny i dane są mniej narażone na ataki. Spowodowane to jest tym, że aplikacje i dane przechowywane na serwerze są całkowicie oddzielone od aplikacji i danych innych użytkowników. Twój host powinien dodatkowo zapewniać szereg środków bezpieczeństwa, w tym aktualizacje i poprawki systemu operacyjnego, zapory, monitorowanie włamań i zdalne tworzenie kopii zapasowych.

Podsumowanie

W przypadku rozwijających się witryn internetowych VPS oferuje wysoką wydajność w przystępnych cenach. Dostajesz całą moc mini serwera dedykowanego przy minimalnym koszcie. Zapewnia znacznie więcej miejsca na przechowywanie, pamięć i moc obliczeniową niż hosting współdzielony. Co więcej jest bezpieczniejszy, łatwiejszy do uaktualnienia i zarządzany za Ciebie.

Posted in VPS