Blog

Artykuły na blogu to źródło wiedzy na temat najnowszych trendów w hostingu. Odkryjmy razem, jak wykorzystać technologię, aby zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo Twojej strony.

Światowy Dzień Backupu

Ostatni dzień marca już kilku dobrych lat kojarzy nam się ze Światowym Dniem Backupu.

Przypominamy, że posiadając usługę w STATNET możesz spać spokojnie. Wykonujemy backup po naszej stronie. Jednak mimo wszystko zachęcamy i zalecamy aby wykonywać go również we własnym zakresie.

W przypadku serwerów VPS wykonujemy codzienną kopię bezpieczeństwa na zewnętrzne serwery i przechowujemy 1 kopię.

Posiadając hosting dedykowany oraz hosting dla agencji również wykonywana jest codzienna kopia zapasowa. Przechowywana jest 1 kopia dzienna i 1 tygodniowa.

W przypadku serwerów dedykowanych backup należy wykonywać we własnym zakresie.

Jeśli ta ilość backupów jest nie wystarczająca i chciałbyś mieć ich więcej, nie ma sprawy! Skontaktuj się z nami, przedstawimy Ci ciekawą propozycję. Jesteśmy na TAK, żeby Ci pomóc 🙂

Wszyscy użytkownicy, którzy posiadają usługę z panelem DirectAdmin mogą wykonywać kopię w prosty sposób:

Po zalogowaniu się do panelu, wybieramy domenę a następnie klikamy 'Utwórz/Przywróć backup’. Wybieramy pozycje, które mają być umieszczone w kopii zapasowej następnie klikamy 'Utwórz kopię zapasową’. W zależności od ilości danych, wykonywanie kopii może trwać od kilku do kilkunastu a nawet kilkadziesiąt minut. Po zakończonej operacji otrzymamy maila.
Gdy chcemy wgrać swój backup na serwer klikamy ponownie 'Utwórz/Przywróć backup’, następnie wybieramy plik i klikamy 'Wybierz opcje odzyskiwania’

Tak jak wspomnieliśmy na początku, krąży takie powiedzenie, że ludzie podobno dzielą się na tych którzy robią kopie zapasowe oraz tych, którzy je robić będą 😉 A Ty do której grupy należysz?