Blog

Artykuły na blogu to źródło wiedzy na temat najnowszych trendów w hostingu. Odkryjmy razem, jak wykorzystać technologię, aby zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo Twojej strony.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Poniżej przedstawiamy 5 prostych zasad bezpiecznego korzystania z internetu:

1. Certyfikat SSL – zwracaj uwagę czy strona, z której korzystasz, posiada ważny certyfikat SSL (zielona kłódka przy adresie URL).
Dzięki bezpiecznemu protokołowi HTTPS Twoje dane zostaną szyfrowane i nie trafią w niepowołane ręce.

2. Silne hasła – zawsze używaj silnych i trudnych do odgadnięcia haseł. Dobrze jest w tym celu używać kombinacji dużych i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Dzięki temu trudniej będzie je rozszyfrować.

3. Podejrzane maile – zwracaj uwagę na podejrzane maile z załącznikami. Tutaj warto być czujnym. Jeśli nic nie zamawiałeś, ignoruj wiadomości od ‘firmy kurierskiej’, nie pobieraj podejrzanej faktury. Zwracaj uwagę na szczegóły – często zainfekowane wiadomości zawierają błędy językowe lub gramatyczne. Adresy mailowe mogą różnić się jedną literą od prawdziwej domeny nadawcy. Nie otwieraj linków do stron, których nie znasz.

4. Program antywirusowy – warto korzystać z tego typu programów aby zabezpieczyć swój komputer przed niechcianymi wirusami. Warto pamiętać, że nie wystarczy samo zainstalowanie, należy pamiętać o jego aktualizacjach!

5. Czujność – na koniec najważniejsza zasada. Bądź czujny 🙂 Cyberprzestępcy tylko czyhają na Twoje błędy wynikające z braku czujności.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy na TAK, żeby Ci pomóc.